Türkiye'de koşu kültürünü geliştirmeye çalışıyoruzBizler üç yılı aşkın zamandır Türkiye’de koşu kültürünü yaymaya ve geliştirmeye çalışan bir topluluğuz. İlk başladığımız zamanlarda Türkiye'deki koşucu, koşu kulübü ve spor topluluğu sayısı ile geldiğimiz nokta arasında gerçekten bize umut veren ve bizi motive eden bir fark var. Ama bunun yanında koşu kültürünün gelişim hızının bizi artık tatmin etmediği de bir gerçek. Daha fazlasını istiyoruz. Aslında bunca zamandır ulaşmaya çalıştığımız hedef de buydu. .


Şimdi yapacaklarımızın oluşturacağı direkt etki ile bu hızın artacağını düşünüyoruz. Ortaya çıkarmaya çalıştığımız değişim için önce kendimizden başlamamız gerekliydi. Biz de o cesareti bularak, tabiri caizse bir metamorfoza girip yeni ve bambaşka bir oluşum haline geldik. İlk adımı da kendi çehremizi hatta kendi ismimizi değiştirmekti bu değişimin. VOLT FLOYD tam da böyle bir ortamda dünyaya geldi. Değişen yapısı ile VOLT FLOYD bir koşu kulübünün ötesinde, koşuyu sıfır noktası alan ve artık felsefesi olan bir “Life Style” topluluğu oldu.


Herkesin aklında klasik bir soru daha var. Volt Floyd ismi ne anlama geliyor? Volt Floyd üç yıllık hikayemizin iki kelimeye sığdırılmış hali. Bu süre zarfında yaptığımız her şey hep zamanının ötesinde olmasını istediğimiz şeylerdi. Bu nedenle çoğu zaman doğal gözükmedi insanlara. Volt, sarı rengin daha parlak ve neon; yani daha alışık olunmayan halini temsil eden bir kelime. Şimdi yapacaklarımızın ise öncekilere göre daha da normalden uzak ve fütürist olacağını düşünürsek, bize çok uygun olacağına inandık. Floyd ise ağarmak anlamı taşıyan bir kelime. Bu işe ilk başladığımız süre zarfından bu yana aştığımız bütün sıkıntılar ile birlikte amaçlarımıza ulaşırken edindiğimiz bütün deneyimi ve keyifli zamanı da niteliyor bizim için.

Tecrübemizi ve vizyonumuzu harmanlayıp yeni ve yaratıcı fikir ve eylemlerin bir arada bulunduğu bir topluluk haline gelmek istiyoruz. Bu hedefle, aylardır devam eden çalışmalar sonucu kendimize bir yol haritası belirledik.
VOLT FLOYD ülkemizdeki spor kültürünü geliştirmek ve yaymak için var ama bu kez farklı bir yol izleyerek bunu yerine getirecek. İlk günden bu yana bu amacı yerine getirirken tek tek insanlara dokunmaya çalıştık. Gelişim ve değişim hızını nasıl artıracağımızı düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen, yeni yapımızı oluşturan bir strateji belirlemek oldu.İnsanlara tek tek dokunmanın yanı sıra, bu amacın parçası olmak isteyen herkesi tetikleyerek, aktif yaşayan, sporu yaşam tarzı haline getiren ve her geçen gün bu akıma yeni katılan kişilere ilham verecek hale getirmek başlıca hedefimiz oldu. Planladığımız gibi bunu başarabildiğimizde oluşan domino etkisi ile daha önce bizim yaptıklarımızı, halihazırda aktif olarak sporla ilgilenen kişilerin ve toplulukların yapacağını öngörüyoruz. Dolaylı yoldan onları da amacımızın bir parçası haline getirmiş olacağız.

Hem İstanbul'da Hem de İzmir'de !

Bu sayede de daha kitlesel bir gelişim sağlamış olmayı hedefliyoruz. VOLT FLOYD olarak artık direkt veya dolaylı yoldan insanlara ilham vermek, bu yolda onlara bir kılavuz olmak için varız.
Eskisinden daha asi, daha cesur, daha hızlı, daha aktif, daha kolektif, daha yenilikçi ve daha öncü olarak buradayız!
Peki ne mi yapacağız? En temelde 3 yıldır yaptığımız gibi her salı hem İstanbul'da hem de İzmir'de bir araya gelip koşmaya devam.


Buna ek olarak, artık biz temelde sadece çorap söküğünü başlatan taraf olmayı tercih edeceğiz. Geri kalanları insanların çabaları ve gayretleri şekillendirecek. İnsanların merak etmesini, hareket etmesini ve araştırmasını; yani “peşinden gitmesini” sağlayacak hamleler yapacağız. Bu oluşumun bir parçası olmak isteyen kişi, öncelikle araştıracak ve keşfedecek. Daha fazlasını şimdiden merak etmeye başladıysan doğru yoldasın! Cesaret et ve peşinden git! Çünkü biz #BURADAYIZ !

0